Pomidorų ir paprikų sriuba su kepta vištiena

Prieš gerą savaitę pas mane vakare užsuko pora draugių. Kadangi jos atvyko tiesiai po darbų, aš žadėjau vakarienę. Tą dieną į parduotuvę eiti velniškai tingėjosi, o ir nuėjus nebūčiau žinojusi ką tiksliai noriu gaminti, tad nusprendžiau pažaisti su tuo kas šaldytuve gyvena. O gyveno ten daug daržovių iš mamos, juk dabar pats sezono įkarštis!  🙂 Ilgai svarstyti ką gaminti neteko, nes salotomis vaišinau jas jau aną kartą, troškinio nenorėjau pati, tad liko tik sriuba! Trinta, šilta, tiršta pomidorinė sriuba… Tą kartą sriuba gavos puikiai, labai lengvutė, skani ir pilna įvairiausių skonių, tad aną dieną nusprendžiau pakartoti. Tik šį kartą, kai lietus lijo už lango ir buvo vėsu, norėjosi, kad sriuba būtų sotesnė,šiltesnė, tad apkepiau vištienos ir gavos nepakartojamai! O man ir vėl puikiausias dalykas pasirodė faktas, kad sriuba ir šį kartą gavos “iš to, kas šaldytuve gyvena” 🙂

7

Vertinimas: Skonis  9/10
Gaminimo sudėtingumas – 3/10
Ragautojai: Merginos (ragaudamos sriubą be vištienos) gyrė už lengvumą ir sodrius skonius. Edvinas  taip pat godžiai valgė (ruoštą antrą kartą su vištiena) ir mano nuostabai paprašė išvirti jos vėl kitąsyk! O juk jis nemėgsta jokių trintų sriubų, be to ir pats patiekalas – sriuba – nėra favoritų sąraše!

Ingredientai:
3 saliero lapkočiai
6 dideli prinokę pomidorai
2 paprikos (labiau tiktų raudonos, bet aš turėjau vieną raudoną, vieną geltoną)
1 didelė svogūno galva
4 česnako skiltelės (galima daugiau)
0,5-1 l.sultinio (geriausiai tiktų daržovių arba vištienos, sultinio kiekį reguliuokite pagal tai kokio trištumo sriubos norėsite)
1 vištienos krūtinėlė
mėgstamų prieskonių (aš naudojau persiladą: druska, dž.česnakas ir dž.petražolės)
alyvuogių aliejaus
šviežio baziliko (galima ir džiovinto, bet nebus taip skanu)
pipirų
druskos
permazano sūrio

Gaminam:

Salierus supjausčiau gabalėliais, pomidorus perpjoviau į 2 arba 4 dalis ir išėmiau sėklas, paprikas supjausčiau taip pat stambiai ir išėmiau sėklas, svogūną perpjoviau į 4 dalis, česnaką perpjoviau per pusę. Visas daržoves apibarsčiau 1 a.š. persilado ir 2 v.š. alyvuogių aliejaus. Viską išmaišiau ir išsklaidžiau kepimo skardoje. Pašoviau į orkaitę ir kepiau 150 laipsnių  temperatūroj (su vėjeliu) 15-20 min. Galima kepti ir be vėjelio, tada pakelkite temperatūrą iki 170-180 laipsnių ir kepkite tiek pat laiko.

Vištienos krūtinėlę supjausčiau smulkiais gabalėliais, apibarsčiau tuo pačiu persiladu ir alyvuogių aliejum, išmaišiau ir iškepiau keptuvėje. Nors iš principo vištienos gabaliukus būtų galima guldyti ir šalia daržovių orkaitėje.

5

Kai daržovės iškepė, sudėjau jas į puodą. Tiesa prieš tai nuėmiau pomidorų odeles (galima taip pat nusiimt ir paprikų, bet man asmeniškai jos netrukdo). Puode visas daržoves sutryniau iki tyrelės, įdėjau nepagilėdama baziliko, įpyliau sultinio ir užkaičiau. Paviriau kokias 3-5 min. Prieš baigiant virti įdėjau druskos, šv.malto pipiro. Labai čia tiktų čili pipiriukas, bet pas mane kompanijoje yra nemėgstančių aštriai.

3

Į lėkštę įpyliau sriubą, užbėriau vištienos gabaliukų ir užtarkavau permazano sūrio. Viskas baigta!

Be baimės,
Neringa

3 thoughts on “Pomidorų ir paprikų sriuba su kepta vištiena

    1. Kad vėliau sriuboje nebūtų. Jeigu nori kreminės konsistencijos sriubos, tai jas būtina išimti, nes jos nesusitrins. Be to, kažin ar kas iš jų liktų kepant, išbėgtų su visu pomidorų viduje esančiu skysčiu. Bet tikrai nieko blogo nenutiks jeigu jos ir nebus išimtos. Čia daugiau estetikos klausimas 🙂

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s