Du kalafiorų kepsnelių receptai

Mano mama – viena tų moterų, kurios meilė išreiškia per maistą. Vaikystėje ji dažnai mus lepindavo mėgiamu maistu (nors tiesą sakant tai daro iki šiol). Pamenu vieną vasarą labai pamėgau kalafiorus, todėl jų šaldytuve niekad nestigdavo. O kaip galėtų pristigti, jeigu tik vaikas mėgsta daržoves, prašo jų nupirkti ir pats ruošiasi pietums, tai kokia mama liktų abejinga! 🙂 Tik štai  atėjus rudeniui buvau tiek atsivalgius kalafiorų, kad į juos žiūrėti nebegalėjau… Ir nebežiūrėjau gana ilgai. Niekad nespjaudavau, jeigu būdavo sriuboje, salotose ar troškinyje, bet tikrai neužsimanydavau jų nusipirkti.
Kai ana savaitę nusprendžiau, kad jau pribrendo noras nusipirkti kalafiorą dar nežinojau ką iš jo gaminsiu. Ir net neįsivaizduoju, kaip radau šį receptą, bet jis iškart pavergė mano širdį. Receptą aš šiek tiek adaptavau pagal save, pas mane kur kas daugiau kalafioro. Nedėjau tiek daug sūrio, mat nenorėjau, kad pastarasis užgožtų jų skonį. Buvo taaaaip skanu, kad kitą dieną nuėjus į parduotuvę krepšelyje lyg niekur nieko vėl atsirado kalafioras 🙂 Antrą kartą gaminau pagal labai panašų, bet tuo pačiu ir gana skirtingą receptą, kurį radau čia. Vėl receptą adaptavau pagal tai, kaip man rodės geriau ir skaniau. Tikrai buvo puiku 🙂
Labai patiko idėja panaudoti trintus avižinius dribsnius vietoj džiūvėsėlių (duonos, miltų ar panašių produktų, kuriuos paprastai naudojame norėdami sukietint tešlą). Tikrai ją išbandysiu dar ne kartą ir ne tik vegetariškuose patiekaluose!

52

Vertinimas: Kalafiorų kepsneliai pomidorų padaže – 9/10
Kalafiorų kepsneliai su pievagrybių padažu -8/10 (tiesiog pirmieji man buvo skanesni dėl padažo).
Gaminimo sudėtingumas: 5/10
Kalafiorų kepsneliai pomidorų padaže: 

1 kalafioro galva
1 a.š. kapoto raudonėlio (naudojau šviežią, džiovinto reiktų mažiau)
2 a.š. kapoto baziliko (naudojau šviežią, džiovinto reiktų mažiau)
šiek tiek druskos ir pipirų
2 nedideli kiaušiniai (arba vienas didelis) + 1 kiaušinis apvoliojant
250 gr.mascarpone sūrio
2 mocarelos sūrio rutuliukai (tie didesni, žinoma)
4 v.š. tarkuoto kietojo sūrio (aš naudojau parmesaną)
miltų (apvolioti)
džiūvėsėlių (apvolioti)
alyvuogių aliejaus
Marinara padažo patiekiant (aš pasiruošiau pagal savo senąjį receptą iš čia)

Kalafiorą sutarkavau (tinka ir burokinė tarka, ir blenderis, turintis kapojimo funkciją), kad gautųsi ala kalafiorų ryžiai. Sudėjau visus ingredientus: raudonėlį, baziliką, druską, pipirus, 2 kiaušinius, mascarpone sūrį, tarkuotą mocarelą, permesano sūrį. Viską gerai išmaišiau. Galima formuoti rutuliukus iškart, bet tada bus labai sunku tai padaryti, nes lips prie rankų ir bus kils keblumų apvoliojant. Tad rekomenduoju atvėsinti tešlą šaldytuve ir leisti jai šiek tiek susistovėti.
Formavau rutuliukus ir kiekvieną jų apvoliojau miltuose, tuomet merkiau į kiaušinio plakinį, tada į džiuvėsėlius. Rutukiukus guldžiau į skardelę, išklotą kepimo popieriumi ir viską baigusi daryti apšlaksčiau  alyvuogių aliejumi.
Įkaitinau orkaitę iki 190 laipsnių ir kepiau apie 35 min. Priklausomai nuo kepsnelių dydžio kepti reiktų kol taps auksiniai 🙂
Iškepus rutuliukams į lėkštę dėjau šviežio ir šilto padažo, į jį merkiau kalafiorų kepsnelius.

54
Kalafiorų kepsneliai su pievagrybių padažu:

1,5 puodelio ryžių ( aš naudojau perpus rudus ir plikytus)
1 kalafioras
1 st. avižinių dribsnių
2 nemažos skiltelės česnako
druskos, pipirų
120 gr. mocarella sūrio
120 gr. olandiško sūrio
0,5 st. tarkuoto permazano
3 dideli kiaušiniai + 1 kiaušinis apvolioti
3 a.š. kapoto baziliko (naudojau šviežią, džiovinto reiktų mažiau)
šiek tiek džiovinto rozmarino
miltų (apvolioti)
džiūvėsėlių (apvolioti)

Padažui:
100 ml grietinėlės (36 proc.)
mėgiamų šviežių prieskonių (aš naudojau baziliką, petražoles, galima dėti ir džiovintus)
česnako skiltelė
sauja pievagrybių
drukos
šv. maltų pipirų
2 v.š. sviesto
tarkuoto permazano 3 v.š.

Išviriau ryžius. Kalafiorą, kaip ir pirmo recepto atveju sutarkavau. Avižinius dribsnius sudėjau į trintuvą ir sumaliau drauge su česnako skiltelėmis ( jeigu neturite trintuvo, tiesiog susmulkinkit dribsnius kočėlu, mėsos plaktuku ar pan., o česnaką sutrinkite), sūrius sutarkavau. Visus ingredientus sumaišiau tarpusavy. Visą masę ir vėl guldžiau į šaldytuvą pailsėti. Kaip ir pirmuoju atveju formavau rutuliukus, kiekvieną jų apvoliojau miltuose, merkiau į kiaušinio plakinį, tada į džiuvėsėlius. Suguldytus skardelėje apšlaksčiau alyvuogių aliejumi, kepiau 190 laipsnių temp. 28 min.

Padažui ant sviesto pakepiau česnaką ir smulkiai pjaustytus pievagrybius, sudėjau žoleles, supyliau grietinė, pakaitinau. Sudėjau sūrį, pipirus, paragavau kiek trūksta druskos ir įmečiau šiek tiek jos. Viską išmaišiau ir pyliau tiesiai ant šviežiai keptų kalafiorų kepsnelių.

Be baimės,
Neringa

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s